Původní stránky

O sošku podkrkonošské Sněženky - 8. 6. 2017


Soutěž O sošku podkrkonošské Sněženky letos hostily Chotěvice 

Ve čtvrtek 8. června 2017 se žáci prvních stupňů základních škol z Chotěvic, Hajnice, Pilníkova, Vítězné, Kocbeří a Vlčic sešli v chotěvickém kulturním domě. Celou akci zahájil starosta obce, pan Vladimír Lukeš, který všechny přivítal. Po něm promluvil ředitelzdejší základní školy, jež setkání letos zaštítila a zorganizovala, pan František Šubert. Ten přítomné seznámil s plánovaným průběhem celé akce. Program zahájili hrou na trubku studenti České lesnické akademie Trutnov, po nichž následovalo pásmo představení, která si připravily děti zúčastněných škol. Hrálo se divadlo, tančilo, zpívalo. Zaujalo také netradiční vystoupení, během nějž tři chlapci předvedli různé triky s žonglovací hračkou diabolo. 

„Na tuto akci se vždy moc těším, vystoupení dětí jsou každý rok úžasná. To samé však platí i pro organizátory – každá ze škol akci pojala trochu jinak, ale výsledek vždy stojí za to. Což je poznat i na rozesmátých dětských tvářích, které vidím všude okolo,“ uvedl Petr Hrubý, předseda Společenství obcí Podkrkonoší, které akci finančně podporuje. 

Po skončení kulturní části se všichni přemístili na nedaleké hřiště, kde se konal fotbalový turnaj. Děti, které se fotbalu nezúčastnily, se v namíchaných skupinách – aby se lépe poznaly i mezi sebou – vydaly na cestu po Chotěvicích. Po celé trase byla připravena stanoviště, kde se mohli účastníci zábavnou formou blíže seznámit s historií Podkrkonoší. Přitom však také plnili různé úkoly.Viděli také zajímavá místa – například památný strom či soutok Labe a Pilníkovského potoka. 

Starosta hostitelské obce, Vladimír Lukeš, akci shrnul těmito slovy: „Jsem rád, že jsme se tu sešli v tak hojném počtu a že nám tu spolu bylo dobře. Děti si zasoutěžily, ale zároveň se dozvěděly informace o regionu, v němž žijí, takže jsme spojili příjemné s užitečným.“ 

Obě dvě části byly následně vyhodnoceny a soutěžící byli za své výkony odměněni. Fotbalový turnaj ovládli domácí, druhé místo obsadili Pilníkovští, bronz pak brali Hajničtí. Výsledky poznávací cesty dopadly takto: 1. místo Lišky, 2. místo Vlci, 3. místo Jeleni 

Jako vzpomínku pak každá škola dostala sošku podkrkonošské Sněženky. Foto zde 

 

Markéta Demešová 
MAS Království – Jestřebí hory, o.p.s.

 

Převzato z www.kjh.cz

Partneři školy:

evropský sociální fond ČR Evropská unie Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost MAS Království – Jestřebí hory, o.p.s. Leader Program rozvoje venkova Královehradecký kraj